تبلیغات
. - یوسف فدایی رهبر قسمت 1
.
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
ارسال شده در سه شنبه 18 خرداد 1395 ساعت 10:00 ق.ظ توسط خادمة الشهدا (شهیده)

موضوع : شهید یوسف فدائی نژاد , 

بانام خدا

سلام عرض می کنیم خدمت خوانندگان محترم وبگاه شهدای صابرین و از همه شما عزیزان در این ماه عزیز تقاضای دعای خیر داریم.

مقدمه
در آستانه تحرکات اخیر اسرائیل و آمریکا در منطقه غرب آسیا بویژه ترکیه ، عراق و سوریه می خواهیم مروری داشته باشیم بر نهضت مقاومت و حقانیت بیداری اسلامی.
ما نباید فراموش کنیم که آمریکا بر اساس برنامه نظم نوین جهانی و کنترل دنیا در جهت منافع لابی صهیونیستی ، منافع خود را ترسیم می نماید ؛ و یکی از راه های کنترل کشورهای مختلف دنیا ، اطلاع از بینش ها و نگرش های رده های مختلف یک ملت است.
وقتی آنها بدانند مسئولین ارشد یک کشور چه فکر می کنند و رابطه آنها با دیگر مسئولین و مردم چگونه هست ، وقتی افکار عمومی یک ملت را بررسی کنند ، وقتی فرهنگ اقوام مختلف یک کشور را بدانند ، وقتی از ظرفیت های مردم آن کشور اطلاع پیدا کنند ، وقتی بدانند یک کشور چه امکانات و منابع طبیعی ، جغرافیایی و ژئوپلوتیکی دارد ، وقتی بدانند با سیاست های خود و تبلیغات هدفمند رسانه می توانند افکار آن کشور ها را کنترل نمایند ، وقتی بدانند چگونه می توان از اختلاف دیدگاه های دینی یک ملت مقدمه سازی برای اخذ منافع آن کشور و دیگر کشورهای هدف نمایند ؛ آن وقت است که کشور مورد هدف آمریکایی ها همچون خمیر تحت کنترل آنها قرار می گیرد.

اتفاقات اخیر غزه ، لبنان ، سوریه و عراق همه در نتیجه هدف بزرگتری برای رسیدن به این نکته است که اسلام و اعتقادات مسلمانان ضعیف شود تا در نتیجه نفوذ صهیونیسم بین الملل در فرهنگ و عقاید اسلامی ؛ آمادگی جهت ورود عظیم کشورهای بیگانه در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) به جهت چپاول منابع و فراهم آوردن منطقه امن برای اسرائیل و اروپا گردد.

سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بویژه یگان ویژه صابرین که یک یگان واکنش سریع در سطح نیروهای مسلح ایران می باشد ؛ از سال های بسیار دور آمادگی مقابله با هر حرکت خصمانه ای را به تمامیت عرضی جمهوری اسلامی ایران کسب نموده است و درصورت حمله کشورهای غربی و رژیم صهیونسیتی (بویژه تحرک های بی فکرانه برخی همسایگان !) ، ایران در ثانیه های اولیه (و نه در دقایق اولیه) پاسخ بسیار قاطع و محکمی به تهدیدات خواهد داد.


لازم به ذکر است دکتر دفاعی ایران و سناریوی های جنگی بر علیه کشورمان به نحوی ترسیم شده است تا ایران بتواند درصورتی که همه کشورها و همه همسایگان ایران بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم (با کمک آمریکا و اروپا و اسرائیل و یا ماجراجویی مجدد یک کشور همسایه) قصد برهم زدن آرامش ایران را داشته باشند ؛ با قدرت و به روش خودش برخورد کند!

 
===================
یوسف فدایی نژاد قسمت اول :

===================

در این قسمت یاد می کنیم از شهید بزرگوار یوسف فدائی نژاد ، تک تیرانداز خبره یگان ویژه صابرین که سلاحش هنوز در دست نیروهای صابرین تنظیف ، روغن کاری و آماده به کار می باشد ... !

در این رابطه مصاحبه ای داشتیم با برادر عزیز و بزرگوار آقا یوسف که امیدواریم ما نویسندگان این متن خود عامل به آن باشیم تا در روز قیامت شرمنده این شهید والا مقام نباشیم ...
 ان شاء الله
خلق احسن


نیروهای بسیاری در یگان ویژه صابرین حضور دارند و روزی نیست که تکاوران صابرین صبح خود را به شب برسانند و آموزش جدیدی برای مقابله با دشمنان اسلام و قرآن نبینند ؛ و بستر یگان صابرین محلی برای پاک شدن و خالص شدن هست ...

شهید فدائی نژاد و امثال ایشون کسانی هستند که دهه 60 به دنیا اومدن و دهه 90 هم شهید شدن!
عمر حداقلی و حداکثری این جوانان شاید سی سال بود ولی فکر بصیرت و اندیشه ی آنها عمر 70 ساله را برای کسبش می طلبد!

پدر شهید فدائی نژاد میگن: یوسفم 27 سال سن داشت ولی عقل و تدبیرش اندازه ی یک پیرمرد عابد و دانای 70 ساله شده بود.


دفتر اعمال روزانه شهید فدایی نژاد

اعتقادات شهید فدائی هم مثل همه ی شهدا مثال زدنیه.  کسی که تو جامعه یه نفر دشمن نداشته باشه ، کسی که تو هر جمعی میری با همه ارتباط برقرار می کنه ، کسی که براش سخت نیست از نامحرم بگذره ، راحت ازش عبور می کرد نه این که بهش بی احترامی بکنه نه مسیر زندگیش با این چیزا نبود و از اول بنای زندگیشو نگذاشته بود منحرف بشه ...

به دین و اعتقاداتش خیلی رسیدگی می کرد! اخلاق دینی رو سر لوحه کارش قرار داده بود.
خیلی با اخلاق بود ؛ بعضی اوقات ما اخلاقمون رو طبق برخورد دیگران درست می کنیم . مثلا تو جامعه نگاه می کنیم کی بهمون چشم غره رفته ، سعی می کنیم همون اخلاق متناسب با اون فرد رو داشته باشیم.

اما یوسف اینطور نبود که چون فلانی این برخورد رو با من کرد من حالشو بگیرم و...
حتی ایشون با فردی که بدترین نوع اخلاق رو داشت ارتباط برقرار می کرد و در مواردی سعی می کرد که با عملکردش طرف رو جذب بکنه و به این صورت دیگران رو هم به خوش اخلاقی دعوت می کرد.

 
زبان بسیار نرمی داشت و سعی می کرد سخت ترین کارها رو حتی با توسل به صلوات حل کنه.  (14 صلوات)
و در نتیجه کسی بود که گیر نمی کرد سر انجام کارهاش.
همواره سعی می کرد که اخلاق اسلامی و مکارم اخلاق پیامبر را رو توی رفتارش پیاده سازی کنه .
آقا یوسف محور اخلاقش رو بر اساس خصلت شهدا ترسیم کرده بود...


دست نوشته ذکر صلوات توسط شهید

ما میدیدم که ایشون خیلی خاص زندگی میکردن ، مثل سادات زندگی میکردن ، عبادت ایشون خیلی سنگین بود ، سجده های طولانی ، قنوت طولانی ، نماز با صبر و حوصله ...
همیشه سعی میکرد نمازش رو با توجه بخونه .
ایشون میومد مودبانه میگفت ببخشید غذای منو بذارید من نمازم رو بخونم چشم مشکل نیست غذا رو هم میخورم چشم.
کاری می کرد کسی از دستش نارحت نشه.
میومد سر سفره ، پدر مادر بهش میگفتن آخه تو چرا این کار رو میکنی؟ میگفت: مشکلی نیست ، میخوریم.

وقتی توی مسجد محل اذان می گفت ، بچه های محل می گفتن فکر می کردیم صدا داره از رادیو پخش میشه! آقا یوسف همیشه کلمات قرآن رو بصورت صحیح و کامل می خوند و همین موجب جلب توجه دیگران می شد.
اخلاقشون به همه کارهایشان منتسب بود ، با نمازش ، رفتارش ، حتی حموم رفتنش اخلاق داشت .
توی یک کلام زندگیش اسلامی بود و اخلاق اسلامی تو زندگیش دیده میشد.
اخلاق پیامبر (ص) رو سعی میکرد توی زندگیش اجرا کنه . حتی به غذا فوت نمیکرد تا سرد بشه. میگفت: مکروهه. یک قاشق برنج رو میذاشت تو دهنش خوب میجوید. میگفت: هر لقمه رو اگه 40 بار بجوی دستور سیری دیگه از شکمت نمیاد ، از مغزت میاد. همه کارها رو روی محور اسلامی انجام میداد.
تلفن زدنش هم روی محور اخلاق بود. همیشه از موبایل برای کارهای ضروری استفاده میکرد. و چون اعتقاد به استفاده درست از وقتش داشت ، وقتش رو با این جور چیزها پر نمیکرد!


تسبیح هزار دانه شهید فدایی نژاد

دائم الذکر بود . همیشه با صبر و حوصله ذکر می گفت . در طول شبانه روز شاید حتی 1000 تا صلوات میفرستاد ، تسبیح هزار دونه اش جای خودش. چنان مست صلوات بود که همه جای زندگیش صلوات نوشته. اونقدر از ایشون مطالب و دست نوشته ی اخلاقی مونده که وقتی نگاه میکنی میبینی ایشون مثل یه عابد زندگی میکرده.

توی مدت سربازی ؛ امور فرهنگی ، برپایی نماز و مراسم های حسینیه پادگان رو به عهده گرفته بود و به خاطر حسن انجام کار و اخلاق خوب بعنوان سرباز نمونه استان شناخته شده و از دست فرمانده لشگر ، سردار کاظمی پور یک سکه بهار آزادی هدیه گرفته.
به نظر من بحث مالیش مهم نیست ، اینکه یک سرباز دوران ضرورت سربازیشو طوری بگذرونه که نمونه بشه جای تعمل داره!ورود به سپاه

آقا یوسف بعد از اخذ مدرک پیش دانشگاهی و تموم کردن سربازی گفت که میخواد وارد سپاه بشه. البته خیلی هم علاقه به طلبگی و حوزه علمیه علاقه داشت ، اما به دلیل مشکلاتی نتونست بره و وقتی دید که موقعیت رفتن به سپاه فراهم هست درنگ نکرد و برای پاسدار شدن اقدام کرد.
عاشقانه دنبال این کار بود و تو بحث گزینش نفر اول آن دوره شد .
در امتحان ورودی دانشگاه امام حسین (علیه السلام) هم شرکت کرد و بعد از قبولی در دانشگاه افسری به همراه چند نفر دیگر از هم شهری هاشون روانه ی تهران شدن.

تقریبا اول سال 85 شروع آموزش ایشان بود ، 2 سالی رو تو دانشگاه امام حسین (ع) آموزش دید . دوره اول تربیت پاسداری آموزش خاص دانشجو ها بود.
همه نوع آموزش که میشد دادن ، چتر بازی ، دوره های جنگل ، کوه ، کویر و ...
این دو سال هم بصورت کامل توانایی هاشو بالا برد و بعد از پایان دوره آموزشی بود که بین چند هزار نفر ، ایشون و چند نفر دیگه اسمشون انتخاب میشه برای یگان ویژه صابرین . و اینجوری شهید فدائی نژاد مزد تلاش خودشو گرفت و وارد صابرین شد.
دانشگاه امام حسین (علیه السلام)
ایشون توی دانشگاه چند خصلت اخلاقی رو با هم داشت.
یکی از قاری های قرآن دانشگاه شده بود و  تو مسابقات نیروی زمینی سپاه مقام اول اون سال رو کسب کرد.
تو دانشگاه کارهای فرهنگی مانند قرائت قران ، اذان و کارهای دیگه رو برعهده میگرفت.قسمت دوم بعد از افطار روز دوم ماه مبارک رمضان منتشر خواهد شد لطفا همراه باشید...

شادی روح شهید یوسف فدایی نژاد صلواتبرچسب ها : شهید فدایی نژاد ,  صابرین ,  آمادگی دفاعی ,